منوی دسته بندی

جنگل النگدره

آشنایی با پارک جنگلی النگدره | بهشت پاییزی گرگان

 

برای رسیدن به النگدره باید از مرکز شهر گرگان دور شویم و خودمان را به بخش جنوب غربی شهر برسانیم. در این قسمت شهر، در نزدیکی پارک جنگلی معروف ناهارخوران گرگان، طبیعتی تماشایی جای خوش کرده است. پارک جنگلی النگدره با مساحتی به وسعت 185 هکتار یکی از جاذبه های طبیعی گرگان به شمار می آید و به عنوان یکی از پارک های جنگلی شاخص کشور نیز شناخته می شود. این پارک بخشی از جنگل های انبوه شمال کشور به حساب می آید و به دلیل وجود درختان سر به فلک کشیده و گذر رودخانه ای از میان آن، آب و هوای بسیار خنک و دلچسبی دارد. النگدره از آن دست طبیعت هایی ست که می توان در چهارفصل سال به آن سفر کرد و از بودن در آن لذت برد؛ اما برای پاییزهای هزاررنگ خود بسیار مشهور شده است.

 

دیدنی ها و تفریحات

 

1- جاده سلامت | پیاده روی در میان انبوه درختان برافراشته

 

چه چیزی بیشتر از یک پیاده روی در جنگل های انبوه و سرسبز شمال ایران می تواند حال آدم را خوب کند و به او انرژی بدهد. به ویژه اینکه امکانات لازم برای یک پیاده روی طولانی هم فراهم باشد و چشم انداز روبروی تان هر لحظه با رنگ های متنوع تغییر پیدا کند. اینجا در النگدره خیابانی، سراسر جنگل را به هم متصل می کند که می توانید برای پیاده روی و گشت در جنگل از آن استفاده کنید؛ اما برای ایمنی بیشتر مسیر چوبی دیگری در میان جنگل کشیده شده تا هم فضای زیباتری به وجود بیاید و هم ایمنی آن کامل تر باشد. در ضمن برای راحتی بیشتر، مسوولان شهری گرگان امکانی را به وجود آورده اند که در روزهای زوج اهالی و گردشگران از ساعت ۶ صبح تا ۶ عصر بدون نگرانی از عبور ماشین ها و با ایمنی کامل بتوانند مشغول پیاده روی شوند.

2- رودخانه قلاشی و چشمه های اطراف آن

 

اگر گشت و گذارتان در النگدره را تا میانه های جنگل ادامه دهید به احتمال زیاد با صدای مداوم و انرژی بخش آب روبرو می شوید که نشاط و خنکای خاصی به اینجا بخشیده است. این صدا مربوط به رودخانه قلاشی ست که از میانه های جنگل عبور می کند و همراه با سه چشمه کناری اش محیط دلچسبی ایجاد کرده است. 

3- پیک نیک و گشت و گذار

 

حیف است این همه راه تا گرگان آمده باشید؛ اما از طبیعت زیبای النگدره نهایت استفاده را نبرید. وسایل پیک نیک تان را همراه داشته باشید، مقداری خوردنی و تنقلات تهیه کنید، بساط کباب تان را هم بردارید و به دل النگدره بزنید تا از همراهی جمع خانواده و دوستان در محیط دلفریب النگدره نهایت لذت را ببرید. البته توجه داشته باشید که آماده کردن غذای تان آسیبی به طبیعت نزند و موجب آتش گرفتن درختان و جنگل نشود. در کنار اینها می توانید با بازی های ساده ای مانند بدمینتون، والیبال و … یا گشت در بخش های مختلف پارک خاطره دلنشین تری از سفر به گرگان برای خودتان بسازید. در ضمن در بخش هایی از پارک برای ورزش و بازی کودکان امکاناتی فراهم شده است که با مراجعه به آنها می توانید برای کودک دلبندتان و دیگر اعضای خانواده تجربه دلچسبی به دست بیاورید.

 

4- عکاسی

 

نمی توان این همه راه تا گرگان زیبا و طبیعت فریبای آن آمد و از کنار ثبت این همه جلوه تماشایی به سادگی گذشت. همان گونه که گفتیم طبیعت النگدره در تمام فصل ها بسیار زیباست و در هر موقع از سال می توان بهترین و زیباترین عکس ها را از اینجا به یادگار برد. البته اگر خوش شانس باشید و در پاییز به النگدره بیایید، می توانید شکوه نهایی طبیعت را در این بهشت زمینی به ثبت برسانید.

چرا پارک جنگلی النگدره؟

 
  • پارک جنگلی النگدره از جمله پارک های طبیعی چهارفصل است و در هر زمانی از سال می توان از زیبایی های آن بهره مند شد. 
  •  
  • این پارک جنگلی در پاییز از مشهورترین جاذبه های طبیعی ایران برای بازدید به شمار می آید.
  •  
  • یکی از پارک های جنگلی برتر استان گلستان و ایران محسوب می شود.
  •  
  • امکانات رفاهی به نسبت خوبی برای گردشگران در آن وجود دارد. 

عکس خود را با دیگران به اشتراک بزارید...

عکس خود را بارگذاری نمایید